GRANITOWY DYWAN W OGRODZIE

nowoczesny taras ogrodowy

 

Idea projektu to stworzenie tarasu, którego wzór będzie przypominał kamienny dywan rozpostarty na murawie. Prosty, prostokątny kształt oraz geometryczny wzór z trzech kolorów kostki granitowej imitujący standardy wzornictwa przemysłowego. W projekcie zestawiono stonowane kolory: czarny i szary oraz kontrastujący żółty kolor kostki granitowej. Minimalistyczny wzór jest podkreślony okrągłymi oprawami świetlnymi w miejscach centralnych granitowych kręgów, które dają dodatkowy efekt w porze nocnej i budują nastrój.

W projekcie wykorzystano bliskie sąsiedztwo ogrodzenia murowanego o jasnym pastelowym kolorze. Przęsła ogrodzenia wykorzystano do stworzenia „świetlnych ekranów” przez zastosowanie naziemnych lamp do oświetlania powierzchni elewacyjnych. Zastosowany odcień światła ma delikatne, niebieskie zabarwienie. Podświetlone w ten sposób prostokątne płaszczyzny ogrodzenia, stanowią tło dla rabaty z traw i kompozycji kamieni. Podnosi to walory estetyczne przestrzeni w godzinach wieczornych i nocnych.

Wielkość tarasu sprawia, że bez trudu może być  użytkowany przez większą ilość osób jednocześnie. Daje to również możliwość wprowadzenia mebli ogrodowych dopełniających całość kompozycji.

Oryginalną cechą rozwiązania jest inspiracja wzornictwem przemysłowym i uzyskany w ten sposób „dywan na trawie”. Całość dopełniają światła punktowe oraz rabata z miękkich, falujących traw i kamieni na tle niebiesko podświetlonych przęseł muru. Proste i minimalistyczne rozwiązanie, które jest oryginalnym pomysłem na kamienny taras w ogrodzie.

granitowy dywan w ogrodzie

 Dodaj komentarz