MINIMALISTYCZNA ALTANA

minimalistyczna altana ogrodowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niezwykle istotnym dopełnieniem rozwiązań projektowych przestrzeni ogrodowej jest odpowiednio przemyślana, architektura ogrodowa. Oryginalna, indywidualnie zaprojektowana, wykorzystująca nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i materiały, architektura w ogrodzie podnosi wartość całego założenia projektowego i dodatkowo pełni bardzo istotna funkcję użytkową. W nowoczesnych założeniach, często altany projektowaneindywidualnie, niejako z dedykacją kompozycyjną dla danego wnętrza w ogrodzie. Poza spełnieniem funkcji użytkowej, stanowi ozdobę każdego ogrodu.

W projekcie altany minimalistycznej zastosowano prosty układ oraz naturalne, przyjazne materiały ciepłe drewno, matowy metal i nowoczesny poliwęglan lity, zastępujący szkło ze względu na zwiększoną wytrzymałość. Cała konstrukcja podzielona jest żebrami konstrukcyjnymi, rozstawionymi w modułach, które można dowolnie komponować, dostosowując wymiary całości. Podłogę, stanowi estetyczny i odporny na warunki zewnętrzne deck drewniany. Żebra konstrukcyjne altany wypełnionekratownicami z drewnianymi, które oprócz funkcji wzmacniającej i izolacyjnej, nadają całości harmonijnego, minimalistycznego charakteru oraz kierunkują linie kompozycyjne bryły altany.

Konstrukcja jest prosta w założeniu i daje możliwość dowolnego komponowania rozmiarów całości oraz sposobu wypełnienia ścian i pokrycia dachowego. W całości wydzielono trzy przestrzenie użytkowe: główna cześć gdzie można umieścić meble ogrodowe i cześć tarasową. Sama konstrukcja pozawala umieścić altanę w różnej lokalizacji, zarówno na murawie trawiastej jak i nad zbiornikiem wodnym, gdzie część tarasowa pełni rolę pomostu częściowo znajdującego się nad taflą wody. Całość architektury w nocy podkreśla oświetlenie kierunkowe, nadające bryle altany, architektonicznego, minimalistycznego i nowoczesnego charakteru.

altana minimalistyczna widok nocny perspektywa

altana minimalistyczna widok nocnyDodaj komentarz