O GRZEGORZU

Grzegorz Pawelec Architektura krajobrazuGrzegorz to twórczy umysł, który posiada swój niestandardowy i indywidualny sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Wnikliwy obserwator codzienności i otaczającej nas przestrzeni, czerpie z niej inspiracje i kreuje ją w swój własny, indywidualny sposób. Autor publikacji z dziedziny architektury krajobrazu, motywacji i psychologii. Otwarty na nowe rozwiązania i idee, inteligentny, kreatywny, poszukujący marzyciel i indywidualista to cechy, które najlepiej opisują Grzegorza.

Architekt krajobrazu z wykształcenia i zamiłowania. Jest absolwentem Architektury krajobrazu na Uniwersytecie Lubelskim gdzie miał okazje poznawać wizję architektury i wiedzę znanych autorytetów tworzących kształt obecny projektowania terenów zieleni w Polsce. Miał przyjemność osobiście poznać tajniki Architektury krajobrazu przez pracę z prof. Januszem Janeckim-naukowcem, przyrodnikiem, twórcą i założycielem wydziału Architektury krajobrazu w Lublinie, członkiem Ligi Ochrony Przyrody,  delegatem z ramienia polskich organizacji pozarządowych na Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro w 1992, członka Kapituły Architektury Krajobrazu, autora licznych opracowań projektowych z dziedziny architektury krajobrazu oraz wielu publikacji, twórcy jednej z podstawowych metod waloryzacji krajobrazu-metody linii prostych. Mógł poznawać wiedzę i doświadczenie dr Mieczysława Kseniaka, międzynarodowego specjalisty w dziedzinie rewitalizacji założeń ogrodów i paków zabytkowych oraz historycznych, znawcy ogrodów japońskich.

Na studiach mierzył z wyzwaniami projektowymi, podnoszącymi jego umiejętności z zakresu techniki projektowania i kształtowania nowoczesnych rozwiązań architektury krajobrazu. Był członkiem Niezależnej Grupy Projektowej OUT DOOR LAB z Lublina, która w składzie: Grzegorz Pawelec, Piotr Dubec, Anna i Dariusz Demarczyk odniosła sukces, wygrywając pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie projektowym na zagospodarowanie przestrzeni publicznej „Zieleń w mieście” organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, projektem: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy Starym Browarze w Poznaniu.

Współpracował z wieloma biurami o nowoczesnym i innowacyjnym podejściu w tworzeniu nowej jakości architektury krajobrazu w Polsce. W swojej pracy, inspiruje się naturą, która jak twierdzi: „Jest najlepszym architektem krajobrazu od którego możemy nauczyć się jak w sposób należyty obchodzić się z ożywioną i delikatna materią, która powinniśmy komponować w sposób mądry i przemyślany”. W swoich projektach stara się przykładać dużą uwagę do nowoczesnych rozwiązań, innowacyjnych pomysłów i umiarkowanych, minimalistycznych form. Podchodzi z indywidualnym zaangażowaniem do każdego nowego wyzwania projektowego, uzywajać swojego doświadczenia i umiejętności do tworzenia wartościowej i cennej nowej przestrzeni, która zmienia rzeczywistość w której żyjemy i inspiruje do dalszych zmian. Pozostaje wierny swojej zasadzie: „ Świat jest Twoim wyobrażeniem” w swojej pracy jako architekt krajobrazu, tworząc projekty z pasją, zaangażowaniem i świeżym spojrzeniem.